ÖVRIGT / Diverse / Skål 13242066
nr 1324 2066
Skål
nysilver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, skål i glas. Höjd: ca 14 cm, längd: 33 cm, djup: 29 cm
Kondition: nagg
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 4 maj 2020
kl 18:56:41
29/4 10:17:33
100 kr
1/5 01:07:53
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Guldsmedsaktiebolaget, GAB
Guldsmedsaktiebolaget i Eskilstuna grunÂdades i Stockholm 1867.